A Csillagok

Alapvető fontosságú annak a képzetnek a megértése, amit őseink még az 1.500-as években is hittek. Napközben fény önti el a világot. A Mennyben tündököl az örök fény. De az embereknek pihenni is kell, ezért Isten Atya fekete szövetet, fátylat, bársonyt borít a Földre. Ez az éjszaka. A szöveten azonban lukak vannak, amelyeken átömlik a szöveten túlról a Menny fényessége. A lukak a csillagok. Van a fekete szöveten egy hasadás is, egy nyílás, ez a Tejút. A Hold a fátylon belül van, ezért feljöhet éjjel az égboltra, vagy máshol tartózkodhat.

A Luk szó alapja a Lu, önmagában is Fényt jelent. A Luk szóban a K többes szám, vagy esetleg kicsinyítés is. Tehát a „Lukak” már kétszeresen többes szám. A Lu, mint Csillag, Ember jelentést is felvesz, mert az emberek csillagok a magyar nyelv szerint. A Lu tehát Csillag, Fény, Ember, végül felvette a Ló jelentést is. A Lu formai változatai a Ló, Laó, Laú, Lú. Elterjedtségük tömeges. Így a latin Lux – Fény a Lukasz összevonódása, a héber Lukács a Luk Ácsa Barabási László szerint, a görög Laosz Ember.

Pi szavunk is Csillag. Szükségünk van még arra a képre, ami szerint meghatározhatjuk a Csillag legfontosabb jellemzőit, attributumait. Jól meg kell tanulni az attributumokat, hogy alkalmazhassuk a megfelelő helyzetekben. Természetesen ez a szabály a többi fontos szavunkra is vonatkozik.

Tehát a Csillag jellemzője a Pici forma. Azután a Luk, mivel Isten fekete bársony szövetén a csillagok lukak. Tehát a Pi szónak is lehet Luk értelme. Azután a csillag jellemzője a Tűz, az Izzás, a Fény. Továbbá a csillag jellemzője a belőle kiáramló hegyes sugár, amiből sok van. A csillag még körszerű, bárki láthatja. Továbbá belőle születünk és halálunk után csillaggá válunk. A csillagok lakhelyek, országok, amelyek a Világfán, a Galaxison, Tejúton sorakoznak. Ha a felsorolt attributumokat nem vesszük figyelembe a szókincs elemzése során, akkor tévútra kerülünk.

Pipi szavunk, két elemére bontva Pi-Pi, tehát Csillagok értelmű. A kettőzés ősi nyelvtani szabály, többes számot jelent, Malájföldön ma is használják. A Pi-Pa szóban a Pi jelentése Luk és Tűz, Izzás, a Pa a Fa, ami a pipa anyagát adja.

Sok változata is van a Pi szónak. A Pisze helyesen Pisz-E, vagyis a Csillag-Háza. A pisze orr csillagszerű, a kör egy kisebb ívét tartalmazza. A Fitos is ezt jelenti, a Fi is a Pi származéka, vagyis a Fitos orr is csillag orr.

Ék szavunk is csillag. Az Éj szó szabályos változata, az Ég és Éh alapszavakkal egy csoportba tartozik. Jelentéstana több ágra tagolódik. Alapjelentése Csillag, de második jelentése a Csillagsugár, ami ék alakú. Egy négyágú csillagnak négy ék sugárzik ki a középső kerek formájából. Az Ék-Szer egyszerűen Csillag-Szer, ami csillogó.

Közvetlen hangtani társa az Ok. Kifejezetten a nyolcágú csillag neve. Kínai testvéreinknél a nyolc az abszolút szerencse száma, a rómaiaknál az Okta Nyolc-Táj értelmű, ami jelzi az Ok nyolc ágát. Az Ok-os jelentése tehát Csillagos, csillagtűz van a fejében, továbbá fény, ész van a fejében. Mar-Ok, Mar-Ék a kézre vonatkozik, a Mar az Ifjú neve, az Ok/Ék a kéz csillag formáját mutatja meg.

Pad és Ped szavunk is Csillag jelentésű. Rendkívül nehéz volt rájönni a Pad és szótani rokonságának csillag jelentésére, de sikerült. Őseink rendkívül erősen képekben látták a világot, és a képek alapján alkották meg halhatatlan szavaikat, amelyekbe a lelküket is beleöntötték, jelezve szeretetüket felénk, távoli és kései utódok felé. A Padlás szóban a Pad és a Láss elemek láthatók. A Pad Csillag, a Láss a Látni változata. Őseink felmentek este a ház tetejére, iszogattak is és nézték a csillagokat, megvitatták a Világegyetem fontos dolgait. Ezért a Padus folyó Csillag folyó, csillogó a vize, a Pó neve tehát eredetileg magyar névből származik.

Pont nevünk is Csillag. A Pont és rokonsága a Fönt változata.

Tyú és Tyű szintén Csillag. Bizonyára Tu szavunkból lágyultak. A Szivat-Tyú úgy sugározza szét a vizet, ahogy a csillag a fényt. Lehet modern szó is, de az elemek régiek. Tyu-Haj jelentése Csillag-Haj, vidám felkiáltás és nem értelem nélküli rikkantás. Kesztyű szavunkban a Kéz és a Tyű elemek olvadtak egybe. A Tyű az ujjak szétsugárzását jelöli, vagyis a Csillag sugarai az ujjak.

Csillag szavunk igen bonyolult fejlődés útján jött létre. Két elemből áll, a Csil és a Lag szavakból. A Csil szó önmagában is egy sorozat utolsó, végső fázisa. A Til-Szil-Sil-Csil és zöngés Dil-Zil-Zsil sorozat mind a Csillag jelentést tartalmazza, a Cil szóval együtt. E szavaknak ismert több variánsa is. A második elem a Lag, ami a Lak változata. Ebből következik, hogy a Csillag egy Csillogó Lak. A Lak/Lag világosan jelzi, hogy odafenn az égen Lakok vannak, olyan helyek, ahol lakni lehet, bolygók, holdak, kisbolygók. Nem lehet tudni, honnan vették őseink olyan biztosra, hogy odafenn másik világok vannak, de az biztos, hogy tudták, hogy odafenn más világok várják az emberiséget.

Pit szavunk is Csillagot jelent. A Pit-Var szó helyesen a Csillagot, a születő kisbabát Váró hely neve. A szülés alkalmával a ház népét a Pitvarba zavarták ki a szülést segítő asszonyok, a bábák. De a Pit és rokonai szintén területet, várost, házat is jelentenek. A fenti csillagok országok, az alanti városok, lakhelyek égi változatai. A Pat/Pet/Pit és Bat/Bet/Bit azonos sorozat, de talán a Put/But páros is közéjük tartozhat.

A Pit változata a Pity, ami szintén csillagot jelent.

A Hunya csillag, Hu-Na alakban Menny Fia – Háza.

A Hugya is csillag, Hu-Ga alakban ismét Menny Fia – Háza a jelentése.

Húr nevünk Csillag jelentése is kétségtelen. Növényi nevekben is előfordul, ahol a növény virágának csillag formáját jelenti. A Húr az Úr szó rokona, az íj húrja az íj ívének ura. Talán Hor nevével is rokon.

Nagyon fontos megérteni, hogy a Csillag és a Nap a gyerek fogalmával azonos. Nem csupán mondjuk a gyerekünknek, unokánknak, rokonainknak, hogy Csillagom, hanem őseink ezt így is gondolták. A gyerekek valóban Csillagok, mert a Csillagokból jönnek, ahová a felnőttek majd el is távoznak a Földről. Gyakran a gyerek Nap is, amit számtalan szó igazol. Abban a nyelvben, amelyben megtalálhatjuk a magyar eszmerendszer szótani bizonyítékait, az a nyelv a rokonunk. De ez más kérdés.

A Napfelmutatás azt bizonyítja, hogy őseink a megszületett babát, pár napos kora alatt, felmutatták a Napnak. Íme, Napisten, megszületett egy kis utódod a Földön, a magyarok, az Isten népe és a te néped utóda. Ez a Napfelmutatás.

A csillagok járnak, kelnek, futnak, nyugszanak, szikráznak, csillognak, üzennek, várnak, néznek és látnak, nem sorolom. A csillagok élnek, valóban élnek a Világegyetemben.

Mai csillagneveink és csillagkép neveink többsége latin és arab nyelvből való. Még ezekből a nevekből is sok fontos tényt kihámozhatunk, mert mindkét nyelv a magyar nyelv származéka. De most elsősorban a nem túl régi magyar neveket kell elővenni.

A Magyarok Csillaga a Nap. Maga a Magor (Magúr) név, a magyarok ősatyja, a Csillagok Ura, a mi térségünkben a Nap. A Magyarok Csillagára más tippek is léteznek.

Súlyos hibákat hordoznak a mai más népek csillagokról való elképzeléseinek összevetése a magyar csillagismei hagyományokkal.

A legnagyobb hiba az, hogy a legtöbb mai nép néhány ezer éves, a magyar nyelv és nép viszont 40.000 évesnél biztosan régebbi, de akár a 100.000 éves kornál is régebbi. Óriási hibákat követnek el a kutatók, amikor az idő szabályait egyszerűen semmibe veszik. A magyar hagyományok alapján szükséges elemezni a mai népek csillagokról szóló hagyományait, ezáltal fontos és igaz tényekhez juthatunk.

A Csillagok